HYIP

 

HYIP je zkratka pro High Yield Investment Program (vysoko výnosový investiční program). HYIPy jsou podvodné investiční programy nabízené hlavně přes internet. Investorům nabízejí neúměrně vysoké zisky. Pro manipulaci s měnou používají zejména elektronické peněženky jako například, Perfect Money, EgoPay, STP nebo Alert Pay (Payza).

Často fungují na principu Ponzi schématu, podtypu pyramidového schématu. Noví investoři poskytují peníze k vyplacení zisku existujícím investorům, kteří mohou vše vybrat a nezanechat nic novým investorům. Od jistého okamžiku přestanou své investory vyplácet úplně, oHyip 1d takového okamžiku bývají nazývány anglickým výrazem SCAM. Některé mohou s investovanými penězi obchodovat třeba na burzách a jsou i takové, které vydrží několik let.

HYIPy jsou často propagovány ve spamových e-mailech a na diskuzních fórech. Ve většině států světa nejsou legální, v České republice může být jejich provozování stíháno jako trestní čin podvodu.

Pokud se zaregistrujete do nějakého HYIP buďte si jisti, že na 99% dopadnete následovně:

• Nic nevyděláte a program skončí, tedy zůstanete v mínusu

• Vyděláte a program skončí, což znamená, že jste okradli všechny, co jsou v minusu

Já osobně žádné zkušenosti s HYIP nemám a ani nechci mít a to hlavně z důvodu popsaných výše. Pokud jste se vy rozhodli investovat do nějakého HYIP pečlivě si vybírejte, protože možná 90% ze všech HYIP nic nedostanete. Důležité je i jak dlouho samozřejmě daný HYIP vydrží. Některé fungují jen pár dní a některé i pár měsíců či rok. Proto doporučuji předtím, než investujete, několik dní sledovat a hledat na internetu či diskusních fórech informace o HYIP. Rozhodně necpal peníze hned do prvního, který uvidíte a ani do takového, kde vám nabízejí pohádkové denní zhodnocení. Ideální denní zhodnocení vkladu by se mělo pohybovat možná kolem 3 %?  Alespoň takové číslo uvádí mnoho známých. Zapojte se do diskuse a napište vaše zkušenosti s HYIP, co je důležité a čemu je třeba se vyvarovat při investování, popřípadě které HYIP nevyplácí.

 

Dvouplošník