Affiliate partner pro eshopy

 

V tomto článku vám představím další způsob výdělku přes internet a tím je propagace internetových eshopů. Předtím je však nutné, abych vás seznámil s několika důležitými pojmy a hlavně co Affiliate Marketing je a jak funguje.

Partnerský program (Affiliate Marketing) je pravděpodobně nejjednodušší forma výdělku přes internet. Důvodem je, že nepotřebujete prodávat ani kupovat žádné produkty, neplatíte žádné vstupní, ani měsíční poplatky a není to ani časově náročné. Jediná věc, kterou musíte udělat, je zaregistrovat se do internetového eshopu, popřípadě více eshopů, jejichž produkty či služby chcete propagovat. Po registraci se stáváte affiliate partnera dostanete unikátní affiliate link. Prostřednictvím tohoto linku budete propagovat produkty eshopů či společností. Každý má možnost propagovat podle svých možností, tzn.: na vaší webové stránce, blogu, sociálních sítích, fórech, nebo u přátel, známých, kolegů atd. Pokaždé když se někdo zaregistruje přes váš affiliate link a nakoupí nějaký produkt, dostáváte nějaké % ze zisku společnosti, eshopu. Abyste si nemysleli, že to je až tak složité, protože je obtížné najít zákazníka, který nakoupí produkt. Jsou i některé eshopy, které dávají odměny už jen za registraci (nemusí se nic nakoupit), dokonce jen za proklik. To znamená, že když klikne někdo na váš affiliate link dostanete pár centů. Jestli jste nyní příliš nadšeni, musím vás zklamat. Pokud očekáváte, že do partnerského programu (affilate) zaregistrujete polovinu svého města, přičemž nikdo nic nekoupí a tudíž bude zjevné, že jste je tam poslali jen se zaregistrovat, abyste dostali odměnu, mohou vám velmi rychle zrušit váš účet a nedostanete ani cent. Klikat a registrovat přes váš affiliate link by se měli jen uživatelé, kteří mají skutečný zájem.

Na obrázku si můžete prohlédnout, jak celý systém funguje. Hlavní výhodou tohoto Affiliate Marketingu je, to je také důvod funkčnosti, že všichni budou spokojeni. Prodejce prodá díky affiliate partnerovi produkty a jako odměnu za to, že ušetří spoustu peněz za drahou reklamu v TV nebo časopisech dá nějaké % svému affiliate partnerovi (procenta jsou různá, závisí to na produktu a od společnosti, či eshopu). Zákazník často nakoupí produkty levnější než v kamenných obchodech nebo hypermarketech.

Příklad partnerských programů:

–   eshop Smartstore.cz nabízí až 15% provize, pokud někdo nakoupí přes váš link resp. webovou stránku a dokonce 0,05 centů pouze za prokliknutí

–    eshop Pneumatiky.cz nabízí 3% provizi, pokud někdo nakoupí přes váš link, 0,1 cent jen za kliknutí a 7 eur za nově registrovaného člena pod vámi

–    eshop Alza.cz – někdo koupí počítač, pračku v hodnotě 1700 eur, vaše provize bude 60 eur jen za jeden nákup jednoho člověka

Pokud se vám podaří dobře propagovat vaši webovou stránku s eshopy, můžete si docela slušně přivydělat. Další výhody proč začít dělat partnerské programy a spolupracovat tak s eshopy:

–   je to vhodné pro maminky, studenty, pracující a vlastně pro kohokoliv kdo si najde čas      alespoň na pár minut denně.

–    Při partnerském programu nepotřebujete živnostenský list

–    Nemusíte nic nakupovat, v případě že přece jen nakoupíte, dostáváte několik % slevu.

–    Nemusíte nic prodávat, jen propagujete.

–    Dostáváte opakovaně provize za to, že přes vaši webovou stránku, resp. přes váš affiliate link nakoupí zákazníci v jednotlivých eshopech. Každý eshop má jiné %  odměny. Některé nabízejí pouze 2% ze svého zisku, některé vám dají i 20%

–   Dostáváte opakovaně provize za přivedení nových členů, kteří se zaregistrují do jednotlivých eshopů (odměny jsou různé, závisí to na eshopu, některé eshopy za registraci odměny nedávají).

–    Při partnerském programu dostáváte opakovaně provize už jen za proklik. Například nějaký uživatel se dostane prostřednictvím vašeho affiliate webu na eshop Alza.cz dostáváte 0,05 centů, aniž by se zaregistroval nebo něco nakoupil.

–    Dostáváte opakovaně provize za reklamu na vaší web. stránce.

Pokud neočekáváte miliony a jste ochotni obětovat pár minut denně svého času této činnosti, tak vám to vřele doporučuji. Velkou výhodou je mít vlastní webovou stránku či blog, kde budete zmíněné eshopy propagovat. Pokud má vaše webová stránka či blog slušnou návštěvnost vyděláte měsíčně i několik desítek eur. Propagovat je možné i na sociálních sítích jako Facebook a Twitter a proto si také přečtěte článek Facebook, Twitter a další.

Vzhledem k tomu, že affiliate marketing je poměrně široký pojem, mám v plánu vytvořit podsekce a trochu více rozebrat tento druh internetového výdělku. Doporučuji vám proto čas od času toto vlákno sledovat.