Jak si vydělat s Youtube

 

I když se to možná nezdá, domácí videa zdaleka nejsou na ústupu. Televize přestali vytvářet programy s našimi video výtvory, protože lidé pochopili, že nepotřebují televizi, aby světu ukázali své amatérské videa. Zábavné „momentky“ našich domácích mazlíčků, dětí, či starých lidí mají všichni rádi. Od momentu, kdy se však z nevinného soukromého videa stane fenomén, už nejde jen o zábavu a sdílení mezi přáteli. Z videa vašich domácích mazlíčků či dětí se stane internetový trhák, díky kterému si budete moci přilepšit o několik tisíc korun.

 you

Jsou dvě možnosti jak vydělat na reklamě s Googlem:

1. Umístěte si jejich reklamu na vaši webovou stránku, více o této možnosti si můžete přečíst v sekci Google AdSense – reklama

2. Umístěte si jejich reklamu na své Youtube video. Tento způsob vám popíši v tomto článku.

Google vlastní YouTube už nějaký ten den, proto i odměny za podíl z reklam budou na stejném principu, jako kdybyste si reklamu od nich dali na svou webovou stránku. Odhady pro YouTube partnerství se liší, ale zůstávají v intervalech přibližně 300010 000 dolarů za 1 milion zhlédnutí. Není to však až tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, a vězte, že ne každý se může stát youtube partnerem. Na to, abyste se jím stali, musíte splnit jejich požadavky, jinak budou vaše výdělky nulové.

  1. Založte si účet na Google – Na to, abyste se přihlásili na Youtube a mohli vytvořit svůj vlastní kanál, kde byste zveřejňovali svá videa, musíte si vytvořit emailovou adresu od Google – gmail.com. Je to jednoduché stejně, jako když si zakládáte emailovou adresu např.: na seznam.cz a zabere vám to pár minut. Další věc, kterou byste měli udělat je vytvořit si účet v Google AdSense i přesto, že samotný proces zobrazování reklam ve vašich videích není propojen s účtem AdSense, statfilmistiky a výdělky se počítají právě v této službě. Proto potřebujete mít účet, aby vám mohli vyplácet vaše odměny za zobrazené reklamy. Účet si samozřejmě můžete založit až po tom, jak vás YouTube uzná partnerem, ale účty podléhají schvalovacímu procesu, a tak je první možnost, tedy AdSense před YouTube partnerstvím, časově výhodnější.
  2. Vypěstujte si pravidelné publikum na YouTube – Jedno z nejdůležitějších kritérií při posuzování vhodnosti pro partnerský program YouTube je velikost vašeho „fanouškovského tábora“. Čím více fanoušků sleduje váš kanál, tím lépe pro vás. Nikdo neví, přibližné hodnoty a čísla pro přijetí, ale říká se, že musíte mít minimálně 1000 odběratelů, alespoň 1000 zhlédnutí na každém videu a dohromady 100 000 zhlédnutí na celém vašem Youtube kanálu. Tato čísla jsou samozřejmě minimum. Abyste měli 100% jistotu, musí být ta čísla několikanásobně vyšší. Samozřejmě na to, abyste dosáhli tak velká čísla, je dobré tvořit videa v Anglickém jazyce nebo mít alespoň titulky, protože je málo pravděpodobné, aby vaše videa koukalo celé Česko.kamera 1
  3. Nahrávejte vaše videa pravidelně – Stejně jeden z velmi důležitých kroků, který mnohý často podceňují. Nemyslíte si, že když natočíte jedno, dvě dobré videa, které budou mít dobrou návštěvnost, že jste vyhráli. To jste na omylu. Youtube hledá partnery na dlouhodobou spolupráci, což znamená, že byste mkamera 2ěli obsah vašeho Youtube kanálu pravidelně doplňovat, v jiném případě vás nebudou považovat za vhodného partnera pro spolupráci. Pokud budete přidávat svá videa na váš kanál nejméně jedné jednou za týden, logicky se zvýší vaše šance na spolupráci. Před požádáním se také ujistěte, že máte přibližně nejméně 50 nahraných videí. Optimálně by to mohlo být až 100 videí.
  4. Vybudujte značku pro váš kanál – Tento krok sice není podmínka pro získání partnerství, ale může, vám to výrazně usnadnit váš cíl. Čím profesionálnější budete působit, tím lépe. Určitě můžete udělat webovou aplikaci, kde budete přidávat odkazy na vaše videa. Rovněž umožněte vašemu obecenstvu interakci pomocí sociálních sítí a jiných prostředků. Vytvořte si snadno zapamatovatelné logo, vlastní styl a používejte jej kdekoliv. Vodoznak na vaše videa je ochrání pro kopírování. Velmi dobrým krokem je i grafická úprava YouTube kanálu. Odneste jej do rukou profesionálům. Pokud věříte potenciálu vašeho účtu, menší investice určitě nezaškodí. Její návratnost bude do několika měsíců, v závislosti na vaší šikovnosti. K lepšímu budování identity přispívá i úvod před každým videem.
  5. Ujistěte se, že váš obsah nemá zkopírován původ – Nemyslete si, že si zkopírujete nějaké úspěšné video a vložíte na váš Youtube kanál, tak to věru nefunguje. Mohlo by se jednat o porušení autorských práv, což je také nejčastější důvod vymazání videa ze serveru a stejně to může být jeden z nejčastějších důvodů proč Youtube neuzavřel s vámi spolupráci. Proto, abyste se 100 % vyhnuli tomuto problému, měli byste vkládat na kanál videa s vaší vlastní tvorbou.
  6. Ucházejte se o pozici YouTube Partner – Pokud jste splnili všechny předchozí podmínky, stáváte se vážným adeptem na partnerský program s Youtube. Většinou si Youtube vybírá partnery sám, ale pokud si myslíte, že máte na to a hlavně splnit jejich požadavky, nemusíte čekat na jejich nabídku a můžete se přiyou1hlásit do programu i sami. Sice to chvíli potrvá, než posoudí vaši žádost (podobných přicházejí denně stovky), ale pokud vás jednou akceptují, můžete začít s inzerováním ve vašich videích prakticky okamžitě.

Možná si řeknete, že mně se to určitě nikdy nepodaří, ale za zkoušku to stojí, nemyslíte? Stačí, když si přečtete něco o příběhu rodičů ve Velké Británii, kteří nahráli na portál Youtube video, které trvalo jen 57 sekund, a vydělali 150.000 dolarů. Na videu byli jejich děti. Tito rodiče dokonce ani netušili, že za to mohou vydělat nějaké peníze. Údajně se chtěli podělit s tím videem jen se svými přáteli. Díky médiím, která zmíněné video odvysílala v TV, se z tohoto stal fenomén. Začali se například prodávat mobilní vyzvánění s hláškou “ Au, Charlie, auu“. Kromě toho se začali prodávat i trička s nápisem „Charlie mě pokousal“. Díky pokračujícím dalším videím, si rodina dokázala vydělat docela slušné peníze bez nějakého většího úsilí. Video si můžete prohlédnout na konci. Takže pokud se i vám podaří zachytit nějakou vtipnou scénku, nebojte se s ní podělit s ostatními a možná se z toho stane hit a vy si slušně vyděláte.