Protypers

 

– vypisování captcha kódů

 V tomto článku bych vám rád přiblížil jednu společnost, která by mohla zajímat především ty, kteří se bojí MLM, popřípadě investičních programů. Jedná se o společnost Protypers, která se zabývá přepisováním a zpracováním textu – captcha kódů. Pro ty, kteří nevědí co to ty captcha kódy jsou, přejděte níže a prohlédněte si obrázky. Setkáváte se s nimi často, když se někam registrujete. Slouží jako ochrana před spamem.

Společnost Protypers pracuje především na konverzi naskenovaných dokumentů / obrázků na text a to prostřednictvím institucí v Severní Americe a Evropě. Mezi jejich služby patří i dekódování CAPTCHA kódů pro zrakově postižené. V současné době hledají personál pro zpracování dat z celého světa. Vaší prací bude přepisování textu a zisk z každých 1000 popsaných obrázků se bude pohybovat od 0,5$ do 1,2$ podle času připojení. Obecně platí, že je lepší přepisovat text ve večerních a nočních hodinách, protože právě v těchto hodinách je za 1000 popsaných slov největší odměna. Dolar a 20 centů, je pěkná suma a zmíněných 1000 slov se dá reálně popsat za cca 45 minut až hodinu a půl podle vaší šikovnosti. Nicméně k tomu, abyste si opravdu vydělali je nutná vyšší rychlost připojení k internetu a také, a to především, umění psát všemi deseti. Na každé slovo nebo dvě slova máte časový interval, za který je musíte přepsat. Pokud tento časový interval nebude stíhat nebo budete v popisovaném textu dělat chyby, server vás automaticky vyhodí a po několika opakovaných vyhození vám společnost z důvodu nekvalitní práce zakáže vstup natrvalo. Abyste se vyvarovali zbytečných problémů nebo vám byl přístup dokonce zakázán, uvádím pár rad jak tedy uspět a něco si opravdu přivydělat.

Všeobecné pokyny a návod jak začít

Doporučuji vám zaregistrovat se přes prohlížeč Google Chrome, protože stránka nepodporuje ani slovenský ani český jazyk, budete mít v případě registrace přes Mozillu Firefox nebo Operu stránku v anglickém jazyce. Pokud se zaregistrujete přes Google Chrome dá se stránka přeložit do mateřského jazyka. Po zaregistrování vám naběhne krátký tutorial jak pracovat. Nedoporučuji vám začít, pokud jste si ho nepřečetli.

Zde je část z toho návodu:

  1. Po tom jak kliknete v levém horním rohu na „začít pracovat „ (v anglickém jazyce „Solve Images“) naběhne tabulka s obrázkem – captcha kódem a prázdných oknem, do kterého ten kód napíšete. Vždy po vypsání stiskněte „enter“, naběhne vám další obrázek. Jen v některých případech, kdy je obrázek nečitelný se stlačuje jiná klávesa. O tom se dozvíte níže.
  2. Obrázky vypisujte přesně a rychle (běží vám i čas). Pokud jsou na obrázku dvě slova, oddělte je mezerou, viz obrázek vlevo. Pozor na obrázky, u kterých se zdá, že jsou písmenka oddělena mezerou. Vypisujte je spolu tak jak je to na obrázku vpravo. Mezeru dávejte pouze mezi dvě slova.

captcha 1

captcha 2

 

  1. Rozlišujte malá a velká písmena. Čárky, tečky, středníky a háčky nemusíte vypisovat.

captcha 3

 

captcha 4

 

  1. Pokud se skládá obrázek ze dvou slov a jedno nelze identifikovat viz obrázek vlevo, tak vypište jen to jedno slovo. Pokud se vyskytne případ, že máte jen jedno slovo, které nelze přečíst, něco tam napište, ale ne „fsjjfsjffsf „. V případě, že obrázek je zcela nečitelný stiskněte klávesu „ESC“ nebo „Dont know“. Používejte to jen v nutných případech, když se k vám dostane něco podobného jako na obrázku vpravo. To se jako text identifikovat nedá, proto ho přeskočte stisknutím „ESC“ a zobrazí se další obrázek. Pokud však dostanete normální text, který neumíte přečíst v tomto případě „ESC“ nedávejte. Čitelnost slov je sledována, a pokud budete „ESC“ používat často, tak vás server vyhodí za nekvalitní práci.

captcha 5

 

captcha 6

 

  1. Na vypsání každého obrázku máte limit. U jednodušších je to 6 sekund, při složitějších více. Stihnout to v limitu je velmi důležité, pokud neumíte něco přečíst, vyplňte co se dá. V případě, pokud je to jen jedno slovo, které neumíte přečíst, něco tam napište, ale něco rozumného, ne blbost. Na obrázku vpravo vidíte jasně čitelný text a vypsány nesmysly „jjdjddjjdd „, to nedělejte. Pokud jsou to nějaké neidentifikovatelné čáry makro tak dejte „ESC“. O tom jsem již psal výše. Pokud nestihnete opakovaně vypsat text v časovém limitu, dostanete zákaz na pár hodin, pokud se to bude opakovat velmi často, riskujete, že vám zablokují účet.

 

Je lepší odeslat špatně vyplněný, popřípadě neúplný text jako nestihnout časový limit!!!

captcha 7

captcha 11

 

  1. Sedět za počítačem celou hodinu, popřípadě hodiny a vypsat 100K kódů je namáhavé a člověku může později z toho začít jebat, proto vám doporučuji dávat si každých 20 minut krátkou pauzu a to tak, že normálně vypíšete kód a místo „Enter“ klikněte na „SUBMIT AND PAUSE“ (na obrázku). Pokud stisknete „Enter“, tak vám naběhne opět další obrázek, ne pauza.

captcha 9

  1. Vypisujte jakkoliv dlouho chcete a kdykoliv. Doporučil bych vám vypisovat v době, kdy je nabízená nejvyšší hodnota za 1000 obrázků. V tabulce níže to vychází, že v době od 22:00 do 01:00 je až 1,20$ za vypsání 1000 kódů. Pokud tedy začnete vypisovat od 22:00 a stihnete vypsat za hodinu 1000 obrázků (což je málo pravděpodobné pokud nemáte šikovné prsty), máte 1,20 $, pokud jejich stihnete jen 500 za hodinu, máte polovičku a tedy 0,60$. O víkendu především večer nepočítejte s velkým ziskem. Často nebývá k dispozici žádný obrázek.
  1. Častokrát se může vyskytnout, že součástí textu bude i fotografie s čísly. Vypisují se i čísla, nejen text.
  1. Hodnotí se i přesnost vypisování, proto pište rychle a přesně.
  2. Při vypisování captcha kódů nestahujte nic z internetu, protože byste si zbytečně snížili přístupovou rychlost.

Nenechte se odradit počátečním neúspěchem, časem se vaše výsledky určitě zlepší.

Soutěže o ceny

Součástí této společnosti jsou i různé soutěže, v nichž ti nejrychlejší, kteří se zapojí, vyhrají zajímavých ceny nebo peníze. Více informací si přečtěte po zaregistrování na jejich stránce.

Vyplácení peněz

Společnost vyplácí peníze na internetové peněženky Paypal, Payza a jiné. Návod jak se registrovat do Paypal naleznete v sekci Internetové peněženky. Registrace je zdarma, neplatíte žádný vstupní poplatek, ani žádné měsíční poplatky. Výplaty chodí každé pondělí večer amerického času (u nás v úterý ráno) automaticky jakmile dosáhnete částku 3 $. Nemusíte tedy o nic žádat, jakmile dosáhnete 3 $ společnost automaticky pošle peníze na váš paypal účet, který zadáte při registraci do Protypers. Pokud do nejbližšího pondělí nestihnete nasbírat 3 $, ale například 2,90, přesouvá se tato částka automaticky na další pondělí.

Závěrečné zhodnocení

Tento druh výdělku doporučuji těm, kteří tráví u počítače hodně času a umí rychle psát (ideálně všemi deseti prsty) a hlavně těm, kteří vědí že „bez práce nejsou koláče“. Vyzkoušet to může kdokoliv, kdo se na to cítí. Čím rychleji píšete, tím více si budete moci vydělat. Znám pár lidí, kteří takto efektivně „zabíjejí“ nudu každý den na půl hodinky, či hodinku a měsíčně jim to vynese pár desítek eur. Já tento druh výdělku nevyužívám, preferuji spíše investiční projekty, ale mám informace od více lidí, že společnost vyplácí. Tak pokud chcete, můžete to využít. Snad jsem na nic nezapomněl. Manuál a vše co je napsáno v tomto článku najdete i na webové stránce společnosti po tom, co se zaregistrujete. Registrovat se můžete zde.registrátor