Fixed tipy


Podvodné praktiky

se sázením

Tento článek bych chtěl věnovat všem lidem, kteří se věnují sázení, ať už ze zábavy nebo se tomu věnují naplno. V jiném článku jsem psal o podvodnících s online ruletou a podvodnících, kteří lákají na bezhlavé obchodování na burzách. V tomto článku bych se chtěl věnovat pochybným a podvodným praktikám lidí, kteří oblbujou a lžou jiným slibováním zaručeného výdělku v podobě dohodnutých zápasů, mnoho z vás se určitě setkalo s názvem „fixed tipy“.

Sázení se věnuji již poměrně dlouhou dobu a myslím si, že mám solidní přehled. Z tohoto důvodu tipuji převážně sám, vytvářím si své vlastní tipy. V poslední době je ale toho času méně, proto jsem se rozhodl vstoupit se do různých facebookových skupin s tím, že se čas od času inspiruji i tipy od lidí, kteří se sázením živí a tedy věnují se tomu naplno. Pár lidí nabízí ve své facebook skupině takzvané „Free tipy“, což znamená – tipy zdarma. Další skupina lidí nabízí takzvané „VIP tipy“ za které je třeba zaplatit. Nevidím na tom nic špatného, protože dělat analýzy k zápasům, kdo nebude hrát kvůli zranění, pro vykartovaného a podobné věci je poměrně složité a zabere to hlavně hodně času, kteří mnozí lidé nemají. Dnes platí, že „zadarmo ani kuře nehrabe“, proto pokud si někdo žádá o peníze za to, že vám nabídne pár tipů s analýzami, je to podle mě ok. Nakonec, můžete ho odmítnout a udělat si vlastní analýzu a tudíž si natipovat sám, jak to ve většině případů dělám i já. Jak jsem už ale zmiňoval, zabere to hodně času a proto ti, kteří ten čas nemají, mohou si tímto způsobem ty tipy kupovat. Většina tipérů chce peníze až po odehrání zápasu. Pokud ten zápas nevyjde, nemusíte platit nic, pokud ten zápas vyjde, tak mu z výhry dáte určitý podíl.

Vrátím se ale k tomu hlavnímu, o čem jsem chtěl psát tento článek. Protože jsem účastníkem několika facebook skupin, neušlo mé pozornosti, že se v poslední době doslova roztrhl pytel s podvodníky, kteří slibují za nemalou finanční odměnu takzvané „fixed zápasy“. Fixed je v překladu dohodnutý, to znamená, že vám za peníze nabídnou dohodnutý zápas. Některým co čtou tento článek, to přijde možná směšné, ale věřte, že se najde velký počet naivních lidí, kteří tímto podvodníkům uvěří. Stačí, pokud použijete rozum a začnete kriticky myslet, napadnou vás okamžitě tyto dvě otázky.

1. Dohodnuté zápasy existují, ale vážně mám šanci se k nim dostat?

Fixed tipy za levný peníz. Nabízím za 30 eur dohodnutý zápas ze slovenské extraligy. 1000% úspěšnost.

Dohodnuté zápasy bezpochyby existují. Stačí, když si vzpomenete na nedávnou aféru slovenského klubu DAC Dunajská Streda, kde se někteří zkorumpovaní hráči klubu dohodli s bohatými mafiány z Asie na tom, že klub prohraje o 2 góly, nebo v přípravě prohrají a padne alespoň 5 gólů v zápase nebo na proslavené kapříky v českém fotbale

Ovlivňování výsledků zápasů se považuje za trestný čin a hráčům nebo funkcionářům hrozí mnohaleté vězení. Proto se mi automaticky vnucuje otázka: Vážně by zkorumpovaní fotbalisté nebo funkcionáři ohrozili sebe tím, že by všem rozkřikly: “Dneska prohrajeme o dva góly, podejte si to!“

Takové dohodnuté zápasy, prodává sázková mafie za tisíce až desetitisíců eur a ví o nich vždy jen pár lidí. Jsem si jistý, že určitě mezi ně nepatří pionýři z facebookových skupin, kteří údajně dohodnutý zápas prodávají za směšných 30 eur.

2. Proč je prodávají, proč si je raději nepodají?

Teoreticky předpokládejme, že by se těm, co prodávají „dohodnuté zápasy“ ve svých facebook skupinách dostali nějaké takové tipy. Nepochopím, proč je prodávají? Proč nejdou do sázkové kanceláře a nepodají si ten zápas dejme tomu za 5.000Kč. Pokud to bude kurz 3, vyhraje každý 15 000Kč a všichni můžou být vychechtaný od ucha k uchu. Oni místo toho prodávají tyto na 1000% dohodnuté zápasy za 30eur. Bude to asi proto, že sami nevěří těmto „dohodnutým utkáním“, přesto oblbují naivní lidí, což z nich dělá jednoznačně podvodníky. Pokud zápas, který jste si podali, nevyjde a vy prohrajete, dostanete při požadování vrácení peněz BAN a do skupiny se nikdy více nedostanete.

Doporučuji proto všem, kteří tipujete vyhýbat se takovým skupinám a hlavně lidem, kteří vám slibují za nemalou finanční odměnu „dohodnutý zápas“. Pokud si chcete sázením přivydělávat, zkuste to sami. Pokud nato nemáte čas nebo se vám nedaří, vyhledejte si nějaké skupiny nebo web stránky, které nabízejí informace o zápasech a různé analýzy zdarma.

V případě VIP tipů, nikdy neplaťte předem! Se seriózním tipařem nebude problém se dohodnout, že za tip zaplatíte až po skončení nabízeného zápasu, samozřejmě jen v případě že vyhrajete. Pokud zaplatíte předem, může se stát, že vám žádný tip nepošle, popřípadě pošle zcela náhodný tip (bez analýzy), který byste si mohli tipnout i sám.

Pokud máte nějaké zkušenosti s těmito podvodníky, budu rád, pokud napíšete do diskuse. Klidně napište svůj názor i v případě, že jste na nich doposud nenarazili.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>